Rapoo- It solutions & Corporate template

אתר הנצחה לתושבי הישוב .
יהי זיכרם ברוך...

דף הנצחה ליערי עתליה ז"ל
(11/11/1932 - 03/02/2020)     (  -  )

                                                                קורות חייה 

עתליה יערי (חייט) נולדה ב"כובש" בכפר סבא ב-11.11.32 להוריה אלי ודובה חייט. אחות בכורה לעכסה ומיכל. בהיותה בת שנתיים עברו הילדים מכפר סבא ל"שטח", הוא רמת הכובש. עתליה היתה בת למחזור השני (יחד עם משה בנקובר ועוזי פרומר) עלתה לכתה א' בשנת 1939. למדה בביה"ס ברמת הכובש. במלחמת העצמאות היתה בכתה ט'. יחד עם בני כתתה פונתה לקבוץ שפיים, אך לפי דרישתם חזרו לקבוץ להגן עליו יחד עם הוריהם. הם מלאו כל תפקיד אליו נדרשו. עתליה שמשה כקשרית ועבדה ברפת. 
בתום המלחמה והם בכתה י' עברה הכתה ללמוד בגבעת ברנר ובכתות י"א י"ב למדו בעין חרוד. ב-1951 התקבלה עם בני מחזורה לחברות ברמת הכובש. הפילוג בקבוץ המאוחד פילג גם את הכתה.
עתליה התגייסה לצבא , שרתה בנח"ל והיתה לקצינה הראשונה מבנות רמת הכובש. עם שחרורה חזרה לקבוץ ונשלחה לבית ספר לאחיות בבית חולים השרון שהיה מיוחד לחברות מהתנועה הקיבוצית. עם סיום הלימודים נשלחה כאחות לעזרת קבוץ רגבים. 
בתקופה זו הכירה את אהרל'ה יערי מקבוץ נחשולים. היא נישאה לו ועברה לקבוץ נחשולים.
ב-1960 נולדה ביתם הבכורה אילת, וב-1964 גלית.
ברוב שנותיה בנחשולים, עד גיל 79 הייתה עתליה אחות של הקבוץ. תפקיד שלא היתה לו מגבלת שעות 24/7 בשנות הקבוץ השיתופי. (היתה תורנות שבוע, שבוע). תקופות קצרות עבדה בבית הארחה ובאקונומיה. הנעשה בקבוץ היה חשוב לה, היתה בועדות שונות ונשאה בתפקידים. 
הנכדים שנולדו עומר 1994, יעל 1999 ויובל 2003 הביאו לה שמחה וגאווה. 
בשנותיה האחרונות ניצלה בשמחה את פעילויות הגמלאים של המועצה האיזורית, ספורט, הרצאות וטיולים.
עתליה גרה על שפת הים והוא היה אהבתה, היתה פותחת את עונת הרחצה וסוגרת אותה. זאת בנוסף להליכה יום יומית של 5 ק"מ בכל עונות השנה. השאיפה להיות בריאה וצעירה היתה לה תורת חיים. וכך חיה עד החודש האחרון.

יהיה זכרה ברוך. 

 

הספד של עמוס בעלה של גלית. 

עתליה,
כדרכך לקחת בחשבון רק שתי אפשרויות: לחיות את החיים במלואם, סקרנית, ספורטיבית, צעירה לנצח, או שלא. אין אמצע, כך חיית, כך גם הלכת. צלולה ענינית בצניעות השמורה לך. יפה מתמיד עם שיער שחור פזור ואפילו הקמטים שכל כך כעסת עליהם התיישרו בשבועיים האחרונים.
עתליה היתה אישה צבעונית מאד מפנים ובחוץ, מלאת ניגודים. היא היתה האדם חסר חוש הומור הכי מצחיק שהכרתי, האדם החרדתי הכי אמיץ שיש בסביבה. קצת ילדותית, אבל הראשונה שאפשר לסמוך עליהבכל עניין. מהירה לכעוס אבל מתקררת בשניה. לא שומרת טינה לאף אחד. נדיבה אבל...אין אבל, תמיד עומדת לעזרת מי שצריך, בלי רעש וצלצולים ומעל הכל סבתא מקסימה, אוהבת ואהובה גאה כל כך ביחידה המובחרת שלה בשלושת נכדיה.
היה לי עם עתליה סוג של מאזן אימה, היא עושה מה שאני אומר ואני עושה את מה שגלית אומרת, השארת אותי עכשיו לבד במערכה ללא איזונים.
עתליה אני יודע שלא מתבדחים בלוויות, אבל איתך אני אף פעם לא מצליח להתאפק, מבטיח שזו הפעם האחרונה.

אהבתי אותך מאד והייתי קונה בשמחה עוד הרבה שנים טובות איתך. עשית לי רק טוב ותודה על הכל.

נוחי בשלום ליד אהרל'ה ומול הנוף היפה הזה שהיית תבניתו המושלמת.

 
הוסף< חזרה לאתר הנצחה
nahsholim abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות